Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вхід | RSS

ЗВУКИ МУЗИКИ



Форма входу
Меню сайту

 















Наталія Май

 

 

Наталія Май

...Згасло світло і по залу попливла душевна мелодія. На сцену разом зі своїми донечками вийшла жінка у білій вишитій сорочці. Вони заспівали – і зал зачаровано затих. Ніжні голоси наповнювали душі слухачів тихою, світлою радістю. Хтось поринув у своє босоноге дитинство, а хтось просто по-дитячому плакав, відчуваючи щирість української пісні. Мене пошепки запитали – «Хто це?». Я гордо відповіла – «Та це ж родина Наталії Май та їхня "Мамина сорочка"»... І дійсно, зараз цю пісню співає вся Україна. Та на жаль, мало хто знає, що слова і музику до неї написала Наталія Май. Вперше пісня «Мамина сорочка» прозвучала у виконанні Наталії Май та її донечок в 2003 році, в місті Канів, на Всеукраїнському фестивалі «Родинні скарби України». І відтоді розлетілася, неначе птах, по землі, чаруючи душі українців.

Наталія Май народилася 25 травня у місті Свердловськ Луганської обл. В 1980 р. разом з родиною переїхала на Полтавщину. Ще зовсім маленькою дівчинкою співала українські народні пісні разом з бабусею і мамою. Наталія Май закінчила Полтавське музичне училище ім. М. В. Лисенко. У 2000 році у світ виходить перший аудіо альбом «Василечки». В ньому дитячі пісні Наталії Май виконують її доньки Олеся та Станіслава. Далі слідують такі аудіо альбоми: «Свято казки», «Свіча», «А роси падають в траву...», «Самота», «А сорочка мамина біла-біла...». Пісні Наталії Май пронизані любов'ю до рідної землі, вони світлі, прості і по-дитячому добрі. А ще ці пісні піднімають настрій, лікують душу і дарують надію на краще. Серед прихильників творів Наталії Май люди різного віку. Це і щебетлива дітвора, і сивочолі бабусі, і поважні мужі... Словом – усі, хто має серце.

Недарма Анатолій Авдієвський назвав стиль, у якому працює Наталія Май, новим. Це – авторська пісня, яка своєю мелодикою і формою близька до народної.

У 2003 році Наталія Май починає співпрацювати з продюсером Віталієм Череватюком. Він перейняв на свої міцні плечі всі проблеми і турботи Наталії. У 2003 році Наталія Май отримує своє перше Гран-прі на Всеукраїнському фестивалі сільської пісні «Боромля». У 2003 році в місті Сватово Луганської області на Міжнародному фестивалі «Слобожанський Спас» Наталія виборола Гран-прі і стала Народною артисткою Слобожанщини, а пісня «Мамина сорочка» була названа зірковою піснею фестивалю.

У 2004 році Наталія Май завойовує Гран-прі на Всеукраїнському фестивалі авторської пісні «Обереги України» в місті Кролевець Сумської області. У 2005 році вона отримує титул Берегині Всеукраїнського фестивалю авторської пісні «Обереги України». У 2005 році Наталія отримує Гран-прі на Міжнаціональному фестивалі «Родина» в місті Київ.

У 2006 році родина Май приймає участь у міжнародному фестивалі естрадної пісні «На хвилях Світязя» у місті Луцьк. Гран-прі одноголосно присвоєно Наталії Май та її донькам — Олесі і Станіславі, а виступ родини назвали пісенним дивом України. В 2007 році Наталя Май з піснею «Мамина сорочка» перемогла на міжнародному телевізійному фестивалі «Отчий дом» в місті Донецьк, а ще за рішенням громадського журі здобула приз глядацьких симпатій.

Доньки Наталії Май – Олеся і Станіслава – щедро перейняли пісенний дар своєї мами. Олеся має чудовий голос, з легкістю пише музику. Вона стала володарем Гран-прі міжнародного фестивалю «Захід ХХІ століття» у м. Івано-Франківськ. В 2006 році дівчина отримала Гран-прі на Всеукраїнському фестивалі «Сузір`я ліри». На міжнародному фестивалі естрадної пісні «На крилах Світязя» Олесі Май присвоєно титул «Найкращий виконавець української естрадної авторської пісні».

Станіслава Май є володарем Гран-прі всеукраїнського фестивалю «Золота нотка». Дівчина стала лауреатом другої премії міжнародного фестивалю «Молода Галичина». У 2005 році Станіслава Май виборола титул «Міні-місс Східна Україна» в м. Дніпропетровськ, а також звання «Віце-міні-міс України» 2006 року в місті Київ. Вона – професійний бек-вокаліст.

Сестри Май займаються аранжуванням. Родина Май досконало володіє багатоголоссям, що і визначає цю сім'ю, як перлину української пісні.

На даний час дівчата навчаються в НПУ ім. Драгоманова в м. Київ.

З 2005 року в місті Полтава працює Творчий центр Наталії Май, де займається близько 150-ти дітей з усієї Полтавської області. У центрі їх навчають любити пісню, вільно почувати себе на сцені, впевнено володіти голосом. Вихованці Творчого центру Наталії Май із задоволенням приймають участь у Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях сучасної та народної пісні. Багато з них є переможцями та лауреатами цих конкурсів.

З 2007 по 2013 у світ вийшли такі аудіо альбоми: «Гуси-лебеді», «Не сумуй, моя Вкраїно», «Пісні душі моєї», «Батьківська хатина», «Українська вишиваночка».

У 2009 році Наталія Май перемагає у першому Всеукраїнському фестивалі «Пісні рідного краю».

У 2010 році на Всеукраїнському фестивалі пісень про маму пісня «Мамина сорочка» була визнана кращою з сучасних пісень про маму, а Наталія Май стала переможницею фестивалю.

Наталія Май виборює звання кращого автора, композитора на Міжнародному телерадіофестивалі «Премєра пісні 2010» у м. Буча, та кращого виконавця на цьому ж фестивалі у 2011 році.

У 2009 році Наталія Май отримала звання заслуженої артистки України.

Найціннішим у творчості Наталії Май є те, що вона першою почала активно писати для дітей та молоді українськомовні пісні, що розійшлися по всіх освітніх та культурних закладах України. Це альбоми з піснями та мінусовими фонограмами до них, і нотами до кожної пісні. Це стало неоціненною допомогою в роботі педагогів та культпрацівників міст, районних центрів та сіл. Українські пісні почали співати не тільки на Заході та в Центрі України, а і в Східних, і в Південних областях. Світ побачили такі комплекти: «Мамина сорочка», «Мелодії добра», «Зелений вітер», «Кришталеві роси», «Любіть Україну», Сонячні крила». До випуску готується новорічний мюзикл.

В доробку Наталії Май більше 400 пісень. Багато з них стали всенародними. Для пісень Наталії Май немає кордонів. Вони мають прихильників серед українців Канади, Англії, Італії, Америки та інших країн світу. А в Іспанії «Мамину сорочку» називають гімном української діаспори.

 

Наталя, Олеся та Станіслава Май. Мамина сорочка.

 
 
Бережіть в собі людину.
А.П. Чехов

Пошук


















      


Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz