СТРУКТУРА УРОКУ МУЗИКИ
1. Організація.
Вхід учнів під музику, музичне вітання.
ІІ. Мотивація (1-2 хв.).
Повідомлення теми і мети, головних завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності (мотиваційні завдання та ігрові ситуації, постановка проблемних питань).
ІІІ. Актуалізація (2 хв.)
Актуалізація досвіду та знань учнів. Підготовка до активного свідомого засвоєння нового матеріалу. Закріплення термінології.(Слухання музики. Матеріал: твори народного, класичного, сучасного мистецтва за програмою, відомості про композиторів, виконавців, про написання творів тощо.)
ІV. Засвоєння нових знань (5-10 хв).
Організація уваги; організація процесу сприйняття; узагальнення та систематизація навчального матеріалу; сприймання нового навчального матеріалу розповідь учителя; бесіда за запитаннями; вивчення термінології.
V. Визначення практичних завдань уроку (4-7 хв.).
Розспівування. Матеріал: вокально-хорові вправи; розспівки; вправи на основі мелодій пісень; сольфеджування; вправи за відносною системою сольмізацїї; фонопедичні.
Хоровий спів: розучування та виконання пісні, поспівки. Матеріал: пісня, поспівка, ритмічна вправа, сольфеджування, партитура для співу у супроводі оркестру.
Гра на елементарних музичних інструментах. (Матеріал: партитури, моделі для імпровізації, пісні, поспівки.)
Музично-ритмічні рухи (рухи під музику). Матеріал: твори для слухання, хорового співу.
Музична творчість. Матеріал: літературні тексти, моделі для імпровізацій, твори для слухання, хорового співу.
VІ. Вивчення теоретичного матеріалу з музики (закріплення загальних узично-естетичних, жанрово-стилістичних понять, вивчення музичної грамоти в процесі практичних видів діяльності). Матеріал: поспівки вправи моделі для імпровізації, диктанти, пісні, оркестрові партитури, кросворди, музичні “конструктори”, “лото”, тощо.
VII. Підсумки уроку, оцінювання.
|