Скляренко Наталія Володимирівна
Працюю в Канівській загальноосвітній школі I-III ступенів №6 з поглибленим вивчення іноземних мов з 1994 року.
Освіта середня-спеціальна, за фахом - керівник самодіяльного народного колективу, організатор дозвілевої діяльності.
Педагогічний стаж роботи 17 років. Атестувалася у 2008 році. Викладаю уроки музичного мистецтва в 1-8 класах. Закінчила Канівське училище культури та мистецтв. Нагороджена дипломами та грамотами.
Працюю над темою «Формування креативної особистості засобами музичного мистецтва»
Креативність – (від лат.creatio – створення) – характерна риса творчої особистості, що дає змогу генерувати оригінальні ідеї та обирати нешаблонні шляхи вирішення проблеми.
Як писав В.Сухомлинський «Музика - уява-фантазія-казка-творчість-ось доріжка, йдучи якою дитина розвиває свої духовні сили».
Дійсно музика пробуджує енергію мислення, навіть у найінертніших дітях. Музика формує художні смаки,активізує самостійне й неординарне мислення, збагачує внутрішній світ, розвиває творчу уяву. Тому на уроках музичного мистецтва я постійно підтримую почуття нового. Досягаю цього,збагачуючи зорові,слухові,чуттєві враження учнів за допомогою комп’ютерних презентацій,відеофільмів,репродукцій картин, музичних інструментів. Як педагог насамперед вбачаю своє завдання в тому, щоб підштовхнути школярів до прояву ініціативи, винахідливості,активності,вигадки,фантазії.
Саме тому я будую свою роботу за такою схемою: БАЧУ-ЧУЮ-ТВОРЮ (разом з дітьми я танцюю,співаю,імпровізую,вигадую).У початкових класах під час вивчення нового матеріалу я використовую різні музичні ігри «Світлофор», «Мікрофон», «Телевізор», «Луна» та ін... Щоб зацікавити та пожвавити заняття під час слухання музики, учні графічно зображують рух музики, малюють музику, руками показують рух мелодії вгору, вниз. Також на своїх уроках у молодших школярів ми складаємо музичні казки, загадки. Велике значення для розвитку творчих здібностей мають музично-ритмічні вправи.
З накопиченням досвіду в початковій школі, знання учнів поглиблюється, далі урізноманітнюється. Вони здатні більше сприймати, творити, імпровізувати. Свої уроки я намагаюсь, як режисер, сворити насамперед цікавими, захоплюючими ,тому я часто організовую «Уроки-подорожі», «Уроки-концерти». Учні 8-х класів уже здатні працювати самостійно, вони створюють власні презентації: «Зірки французької естради», «Різдво в Україні». За останні п’ять років я провела вісім відкритих уроків у 3-8кл. «Чарівний світ музики», «Інтонація», «Україна-багатонаціональна держава», «Реформатор опери», «Музика у кінофільмах та мюзиклі», «Вічні теми у музиці П. І. Чайковського», «Казкові сюжети у музиці М.А.Римського-Корсакова», «Музика народів Середньої Азії».
Шкільні заходи теж не проходять без музичного супроводу та виступу моїх вихованців. Я тісно співпрацюю з усіма вчителями школи, допомагаю в організації різних свят, розучую відповідно до тематики свят, пісні. Підбираю музичний супровід до уроків та тематичних тижнів.
Постійно готую своїх вихованців і до участі у пісенних конкурсах та фестивалях. В свою роботу я впроваджую досвід викладачів естрадно-циркової Академії у м.Київ О.Толмачова, та О. Бєлової. Я застосовую цікаві розспівки, фонопедичні вправи, це дає змогу правильно поставити дитячий голос (дихання, формування звукоутворення, покращення дикції). Також я тісно співпрацюю з викладачами КУКіМ В.Л.Байкіним, який
пише пісні для дітей. Його твори я часто розучую на уроках музичного мистецтва. За останні п’ять років колектив «Невгамовні» старша, молодша група та солісти брали участь майже у всіх святкових заходах міста. Мій колектив є окрасою кожного концерту. У нашому репертуарі є різні тематичні твори: пісні про маму, новорічні пісні, патріотичні, та ін... В цьому році готую цикл українських народних веснянок, оражування яких було зроблене мною. Систематичні заняття та власна методика викладання дала свої плоди. Мої вихованці мали змогу виступати на обласних, всеукраїнських та навіть на міжнародних сценах. Кожного року «Невгамовні» є переможцями обласного конкурсу «Грайлива веселка» 2007, 2008 II та III місце. 2008 липень - «Невгамовні» були учасниками благодійного фестивалю народної творчості «Купальські зорі» м.Гола Пристань. 2008 травень - Великодна І., Овчаренко В., Бабич В., Наливайко В. - переможці всеукраїнського конкурсу «Штурм» м.Черкаси, який проходив на гала-радіо «101-FM Далматин», призер глядацких симпатій. 2008 грудень - молодша група «Невгамовні», учасники обласного фестивалю «Шевченків край - історії скарбничка м.Черкаси.» Наливайко В. - ІV місце на обласному конкурсі «Зоряний дощ», Великодна І., Бабич В.-диппломанти. 2009 травень - II місце у всеукраїнському конкурсі «Штурм». Овчаренко В,- дипломантка всеукраїнського конкурсу «Партія вокалу» м. Київ. Великодна І.- дипломантка всеукраїнського конкурсу «Кобзареві джерела» м. Канів. Участь у обласному фестивалі «Патріотичної пісні» м.Сміла. 2010 травень-11 місце у конкурсі « Штурм». Долідзе Д. ІІІ-місце у всеукраїнському конкурсі «Зоряні мости» м. Київ. 2011р.- ІV місце у Наливайка В. на міжнародному конкурсі у Болгарії «Сонце, радість, краса». м.Несебр. 2012 січень - молодша група «Невгамовні» дипломанти обласного фестивалю-конкурсу вертепів. Колектив «Невгамовні» та солісти брали участь у таких конкурсах: «Всесвіт талантам» м.Канів, «Скарбничка майбуття» м.Черкаси, «Салют талантам!» м.Черкаси, «Пісенні вітрила» м.Черкаси.
Випускники колективу «Невгамовні» навчаються у різних навчальних закладах України та за її межами. Деякі з них є активними учасниками університетських КВК, та телевізійних проектів. Овдієнко А.- студент ІІІ-курсу КУКіМ (хормейстер), Овчаренко В.-ІІ курс музичного коледжу у Тель-Авіві. Ніколенко А.-ІІ курс естрадно-циркової Академії м.Київ.
|