Головна | Мій профіль | Реєстрація | Вхід | RSS

ЗВУКИ МУЗИКИ



Форма входу
Меню сайту

 















Методика та форми організації „Музичних віталень”

 

2.2. Методика та форми організації

„Музичних віталень”.

Проблема, над якою працює цей вчитель: „Сприйняття музики на уроках і позакласних заходах” є найголовнішим напрямком в його роботі.

А ось, що розповів сам Сергій Володимирович про те, як їм з дружиною вдалося створити постійну діючу „Музичну вітальню” в сш №17: „Ідея створення „Музичної вітальні” виникла у нас зразу ж після закінчення Полтавського музичного училища ім. М. В. Лисенка. Під час навчання в училищі ми мали можливість слухати видатних виконавців того часу: Лазаря Бермана, Павла Серебрякова, Ігоря Жукова, Богодара Коротовича та інших. Філармонічні концерти дарували слухачам незабутні враження. Вже тоді я замислився, чому концерти відвідують одні і ті ж люди (до того ж їх кількість мізерна)? Чому класична музика (цей величезний пласт культури) проходить повз більшість людей? В якій формі донести класичну музику, щоб навіть непідготовленому слухачеві було цікаво? Ми вирішили, що повинна бути емоційна та цікава розповідь про життя композитора, епоху в якій він жив та творив, про його оточення, думки та почуття, які найшли втілення в його музиці. Обов’язковою умовою вечорів музики в нашій „Музичній вітальні” стало „живе” виконання музичних творів.

Дякуючи підтримці адміністрації середньої школи №17 „Вибір” ім. М. Г. Неленя м. Кременчука на чолі з директором В. О. Логвіним, нам вдалося залучити до співпраці самодіяльних та професійних музикантів як із нашого міста,  так і з інших міст України. Із захопленням вітали слухачі участь у концертах міського ансамблю скрипалів під керівництвом В. П. Біленької та ансамблів віолончелістів. Фортепіанні твори блискуче виконують вчитель сш №17 О. В. Дяченко та викладач ДМШ №1 м. Кременчука Н. А. Соболевська. Дует викладачів у складі Л. А. Васеніної (віолончель) та Т. І. Нефьодової (фортепіано) відрізняється високим професіоналізмом та експресивністю виконання. Вокальна музика представлена дуже широким колом виконавців, серед яких стали улюбленцями публіки Є. Іванова (викладач естрадного співу Київського Державного Педуніверситету ім. М. П. Драгоманова) та О. Алексєєва (керівник вокальної студії МПК ім. Петровського.”

Всі ці виконавці по словам Сергія Володимировича, з задоволенням і з зацікавленістю приймали запрошення взяти участь у такому заході. Як зізнавалися самі виконавці, нажаль, наше суспільство зовсім не потребує спілкування з високим мистецтвом, а всі вони –  люди талановиті, закохані в музику і їм ніде показати свою майстерність, нікому віддати частку свого серця, своєї душі. Погоджувалися вони виступати безкоштовно і стільки, скільки потрібно. Дуже часто після концерту його учасники залишались  і зразу ж проходило живе обговорення. В процесі спілкування з виконавцями народжувалися нові ідеї нових програм, доброзичливо і критично аналізувалися виступи, репертуар, висвітлювалися недоліки. Всіх цікавило перш за все одне питання: як сприйняли програму діти? Всі розуміли, що ми виховуємо слухачів, які заповнять концертні зали в майбутньому, для яких спілкування з музикою стане необхідністю.

Круг виконавців постійно розширювався. Ті, хто вже виступав, приводили своїх знайомих музикантів  і часто бувало так, що один і той же твір звучав у різних виконаннях. Слухачі могли на практиці відчути значення і роль виконавця музики і його інтерпретації музичного твору.

Треба сказати, що починалися засідання „Музичної вітальні” з програм, які були розраховані на дорослу аудиторію: старшокласників, педагогів, батьків, громадськість міста. Часто на концертах збиралося більше ста слухачів. Про місце і дату проведення чергової „Музичної вітальні” в сш №17 оголошували міські радіостанції. На концерти почали приходити слухачі не тільки з мікрорайону „Молодіжний”, де розташована сш №17, а і з інших районів міста. Серед слухачів було багато дітей середнього шкільного віку, які приходили зі своїми батьками. Зацікавленість, з якою ці діти сприймали все те, що відбувалося в „Музичній вітальні”, заставила замислитись авторів про створення програми для дітей середнього шкільного віку. І такі програми були створенні.

Дуже вдало „Музична вітальня” для дітей ввійшла до структури „Вибір”, до естетично-художнього блоку. Сьогодні учні серед інших модулів можуть по бажанню відвідувати і „Музичну вітальню”. Для цих слухачів розроблений тематичний план програм на два роки.

Без планування у цій справі не обійтись. Найбільш досвідчені вчителі, які творчо підходять до своєї справи, приділяють велику увагу плануванню, як важливій умові цілеспрямованій організації як уроків, так і позакласній роботі. В ньому необхідний взаємозв’язок трьох перспектив, як пише в своїй праці „Подготовка культурного слушателя” А. Н. Сметанін.

„Перша – далека, яка ставить мету роботи по музичному вихованні в цілому; друга – середня перспектива, в основі якої лежить конкретна мета всієї системи занять; третя – це найближчі задачі, які визначають планування конкретно на кожен урок або захід”.

 

 

Стор. 1  2  3  4  5    8  9  10

 
Бережіть в собі людину.
А.П. Чехов

Пошук


















      


Copyright MyCorp © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz