Розділ 2. Педагогічний досвід проведення „Музичних віталень” в ЗОСШ „Вибір” № 17
ім. М. Г. Неленя м. Кременчука.
Є в нашій області школа, де „музична вітальня” – явище для всіх звичне і де вона проводиться вже більше десяти років. Це загальноосвітня середня школа „Вибір” № 17 ім. М. Г. Неленя м. Кременчука, де працює вчителем музик організатор і ведучий „Музичної вітальні” Дяченко Сергій Володимирович. Ця школа взагалі унікальна. Тут діти мають змогу вибрати по своїм здібностям і бажанню будь-який модуль із спортивного, художньо-естетичного, технічно-прикладного блоку і, займаючись під керівництвом досвідчених та закоханих у свою працю викладачів, вдосконалювати свої уміння та навички. Розробив і втілив в життя цю концепцію „Вибір” директор школи Логвин В. А.
Розповідь про те, як організована робота „Музичної вітальні” в сш №17, про її організатора Дяченко С. В. я хочу почати із вступної статті замісника директора по виховній роботі Уріна О.В. до збірника сценаріїв „Музичної вітальні”, який має назву „Наполним музыкой сердца” і був випущений в 1999 році в місті Кременчуці. „Музична вітальня (керівники Дяченко С. В. і Дяченко О. В.) відіграє особливу роль в нашій школі. Тут щомісяця збираються разом вчителі, батьки, учні... Горять свічки – не тому, що відключили світло або перегоріли лампи. Сергій і Олена вважають, що в „Музичній вітальні” повинні горіти свічки, які дають живий вогонь. В сш №17 привітно зустрічають гостей: міський ансамбль скрипалів під керівництвом В. П. Біленької, вчителів музичних шкіл, талановитих дітей м. Кременчука...
Часто в „Музичній вітальні” буває Іванова Євгенія, колишня учениця цієї школи, а нині студентка Київського Державного педагогічного університету. На першому фестивалі кременчуцьких авторів і виконавців під егідою „Вісма-радіо” (жовтень 1997 р.) Євгенія отримала приз глядацьких симпатій. В 1998-1999 учбовому році двері „Музичної вітальні” відкрились для учнів 6-Б і 7-Б класів підвищеного рівня навчання. На заключному вечері в школі звучала музика Шопена, Баха, Моцарта, Бетховена, Рахманінова, романси і вірші. В концерті прийняв участь випускник сш №17 Ситник Сергій, актор і режисер. Глядачі побачили фрагмент моно-вистави „Холстомер” (за твором Л.Н. Толстого). Байдужих не було, а естетична насолода запам’яталася надовго.
Різноманітність форм, методів, змісту, чудова музика, її професійне виконання справжніми майстрами, цікаві подробиці життя композиторів (про яких розповідає С. В. Дяченко як ведучий), – все це неможливо переоцінити. Не випадково кількість учасників „Музичної вітальні” збільшилася від 30 чоловік (на першому концерті) до 100. приміщення стало тісним щоб умістити всіх бажаючих... Все ж таки не зовсім заглушили в собі наші люди тягу до прекрасного...”
Стор. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
|