Анатолій Борисович Соловьяненко народився 25 вересня 1932 року в Донецьку. Майбутній знаменитий оперний співак в юності вважав спів не більше ніж забавою. Він закінчив політехнічний університет і працював викладачем накреслювальної геометрії, коли несподівано для себе викликав фурор на київському огляді талантів. Він настільки професійно виконував оперні арії, що був запрошений на роботу в Державний академічний театр опери і балету імені Т.Г.Шевченко в якості стажиста. Його перемога в конкурсі молодих вокалістів за право стажуватися в Ла Скала вже нікого не здивувала. У Ла Скала його наставником став маестро Барра. Під його чуйним керівництвом на протязі трьох років Соловьяненко розкривав свій талант, відточував майстерність.
Пам'ятник біля будинку, де жив А.Б. Солов'яненко. Київ, вулиця Інститутська №16
Завдяки маестро, український співак удосконалював культуру виконання, розвивав смак, розкривав яскравість і своєрідність голосу, який все більш і більш кристалізувався як ліричний тенор. Соловьяненко був першим українським тенором, якого запросили співати в Метрополітен Опера, - кращому оперному театрі США. На протязі року він брав участь в 12 спектаклях. Тим дивовижнішим був його успіх, що консерваторську освіту Соловьяненко отримав вже будучи народним артистом СРСР. За тридцять років роботи в київському театрі опери і балету, Соловьяненко виконав понад 18 партій.
Фрагмент пам'ятнику А.Б. Солов'яненко біля Донецького академічного державного театру опери та балету імені А.Б. Солов'яненко.
Найвдаліші з них: Володимир Ігоревич ("Князь Ігор" А.Бородина), Ленський ("Євгеній Онєгін" П.Чайковского), Альфред ("Травиата" Дж.Верди), Андрій ("Запорожець за Дунаєм" С.Гулака-Артемовского), Фауст (у однойменній опері Ш.Гуно), Надір ("Шукачі перлів" Ж.Бизе), Рудольф ("Богема" Дж.Пуччини). У ході усього свого творчого життя Соловьяненко багато концертував, виконуючи романси російських композиторів, арії з опер, російські, українські, неаполітанські пісні. Виїжджав він і на гастролі за рубіж - в країни Європи, Азії і Америки.
Пам'ятник А.Б. Солов'яненко біля Донецького академічного державного театру опери та балету імені А.Б. Солов'яненко.
Уся спадщина великого співака складає 18 платівок. Помер Анатолій Борисович Соловьяненко 29 липня 1999 року в Україні. На честь Анатолія Борисовича названий Донецький театр опери і балету. На площі перед театром співакові встановлений пам'ятник.