На нашій рідній планеті існує величезна кількість різних країн зі своїми традиціями, звичаями і культурою. Взаємовідносини між цими культурами і людьми іноді досить напружені, оскільки, існують національні особливості, індивідуальні для кожного народу.
Не секрет, що ті традиції, які для європейця вважаються нормою, абсолютно неприйнятні, наприклад, для народів Азії. Дуже важливо розбиратися в різних тонкощах, які торкаються культурних традицій і особливостей народів світу. Адже недотримання етикету, традицій і культурної спадщини окремо взятої країни, може привести до різних конфліктів. Сьогодні дуже важливо, щоб народи світу зберігали свої традиції, а не піддавалися впливу всюдисущої цивілізації. Унікальність окремо взятого народу полягає саме в його культурних особливостях, які властиві тільки йому.
На планеті Земля мешкають сім мільярдів людей, існує близько 300 країн і тисячі різних народів. У них в усіх є неповторні традиції і звичаї. Знати в найдрібніших подробицях культуру і звичаї різних країн неможливо. Тому нерідко між людьми різних націй виникають конфлікти.
Музична культура різних країн і народів багата і різноманітна. У одних народів світу музика майже не міняється віками, у інших з'являються нові музичні твори на основі народної музики. Але найголовніше - музика це єдина у світі мова, яку розуміють усі люди земної кулі. Музыка здатна об'єднати у великому дружньому хороводі народи усієї земної кулі.
Існує прекрасна легенда про походження слова "музика". Вона розповідає про те, що Моісей почув божественне веління на горі Сінай в словах Muse ke - "Моісей, послухай", а одкровення, що зглянулося на нього, складалося з ритму і тону, і він назвав його тим же самим ім'ям: Музыка; а такі слова, як "Music" і "Musike" пішли від того слова.
Уявлення про музику, що сформовані, як і сам термін, в європейській культурі, не завжди є в інших культурах світу. Наприклад, у більшості народів Африки, Океанії, у індійців Америки, вона традиційно не виділяється з інших сфер життя. Музичне дійство, як правило, невід’ємне тут від ритуальних дій, пов'язаних з полюванням, обрядом ініціації, весіллям, військовими зборами, поклонінням предкам та ін.
Уявлення про музику в деяких племенах іноді взагалі відсутні, немає ні терміну "музика", ні його аналогів. При спробах спеціально виділити музичні явища і описати те, що для нас, європейців, безумовно, є музикою - стук палиць, деренчання мисливських луків, гру на барабанах, флейтах, що наспівуються хором або самостійні мотиви і ін. - аборигени, наприклад, Океанії розповідають, як правило, міфи і різного роду казкові історії.
У них пояснюються витоки тих або інших музичних явищ, які виникають у деякому потойбічному світі і пришли у світ живих людей від надприродних сил (богів, духів, тотемных прапредків) або звукових явищ природи (грози, звучання тропічного лісу, співу птахів, крику звірів і ін.); часто вказується на народження музичних інструментів і музичних здібностей людини у світі духів або джиннів (духів лісу, людей, що померли, богів).